| Andrei456 a întrebat:

de ce nu pot sa vorbesc la microfon? De auzit in ele aud perfect dar sa vorbesc nu pot, Castile sunt A4 TECH si mai am o pereche de casti GENIUS care la ele nici nu se aude bine sonorul si nici vocea. Ce pot sa fac? Am Windows 7 Ultimate.

1 răspuns:
| ITvladutu a răspuns:

Pai atunci cand ai bagat prima data castile a zis installing driver? daca da e bine. daca nu. fa asa: du-te in control panel/ Hardware and Sound/ si acolo la Devices adn Printers scrie un pic mai jos, device menager. Acolo cauta numele castilor, driverul si sterge-l. Apoi naga castili din nou in usb/mufa.

2): poti sa vezi daca sunetul microfonului e dat tare. Vezi acolo jos, stanga iconita de windows? Apasa pe ea si scrie sound. Acolo o sa vezi iconita alba cu boxa. Apasa pe ea si du-te la recording. Acolo da volumul microfonului la maxi. Sper ca te-am ajutat.