| DoNotWorry a întrebat:

deci am fost in vizita la cineva si acea persoana avea parola la calculator. Mi.a zis ca daca ii schimb parola el poate fara sa o stie sa isi puna alta. Adica mai exact mi-a zis parola lui, el a plecat din camera, iar apoi eu am schimbat-o. Apoi persoana respectiva a facut ceva la calc (nu m.a lasat sa ma uit) si fara sa stie parola pusa de mine, a pus alta parola. Cine imi poate zice cum a facut? funda la cel mai rapid raspuns corect.

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Parola a fost resetata cu un program, sau a intrat in contul de administrator si a schimbat-o de acolo.

| Fuzzyuzzy a răspuns:

Poti sa o schimbi cu CD-ul bootabil cu windows-ul pe care il ai instalat, dar dai reparare si "trezesti" administratorul suprem. Dar asta e mai greu. Data viitoare pune-i parola si la administratorul suprem si nu mai are ce face!

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Ai auzit de controluserpassword 2? incearca-l la executare si o sa te convingi