| mugurelpetru a întrebat:

Buna TPU din ultimele zile laptopul imi merge destul de greu. Dell xps 14z, se blocheza browserul si dupa numai pot face nimica. incercand sa fac update la drivere am obs ca hard diskul zice ca e in defragmentare cine ma ajuta si pe mine >?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza broeserul, apoi mergi in task manager si vezi cat merge procesorul. Daca procesorul e la maxim, cauta ce procese iti tine ridicat procesorul la maxim. Daca dupa ce dezinstalezi browserul pc-ul merge bine, intri pe internet explorer si descarci din nou un browser.repet,dupa dezinstalarea browserului sau chiar inainte, vezi ce anume tine procesorul la maxim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am dat un mesaj privat, daca vrei sa te ajut e ok.

| mugurelpetru explică (pentru anonim_4396):

Buna! se pare ca trebuie sa schimb hdd, dar in schimb o sa pun sshd