| Florennce a întrebat:

Eram pe laptop şi dintr-o dată s-a stins şi transformatorul a început să scoată un zgomot ciudat, ca un piuit. Nu s-a întrerupt curentul dar presupun că a fost de la o fluctuaţie de curent. Acum nu se mai aprinde laptop-ul şi tot piuie transformatorul când îl bag în priză. Oare s-a ars? ( transformatorul) Şi se poate să-mi afecteze şi placa de bază?
Mulţumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. S-a ars si asta poate afecta si alte pise. un meserias iti poate spune daca merita sa-l mai repari.