| ßąßii a întrebat:

Imi dati si mie niste statusuri gen dialoguri El, Ea? Funda:X

Răspuns Câştigător
| AstaMik2 a răspuns:

Un om trece pe strada si fete o fata si un baiat plangand si ii intreaba de ce plang
Ea:pentru ca mi s-a rupt papusa
El:pentru ca papusa mea plange

***Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!

***Ea: Spune’mi ceva frumos!
El: Tu!
Ea: Ceva mai frumos?
El: Noi.
Ea: Exista altceva mai frumos?
El: Pentru totdeauna.

funda

5 răspunsuri:
| Alecsyyya a răspuns:

Buna! Iti dau si eu cateva, sper sa iti placa :*

El: Vrei sa fii sotia mea?
Ea: Daa, dar nu suntem prea mici?
EL: Stiu, dar voiam sa te cer de sotie acum, sa stiu ca toata viata vei ramane doar a mea.

El: Totul se schimba.
Ea: Si dragostea noastra?
El: Da.
*Ea se supara si se întoarce cu spatele la el.
El: Da, dragostea noastra creste.

El : Pot sa te tin de mana?
Ea: Nu
El : De ce?
Ea: Pentru ca ma va durea cand imi vei da drumul!

Ea: Spune-mi ceva frumos!
El: Tu.
Ea: Ceva mai frumos?
El: Noi.
Ea: Exista altceva mai frumos?
El: Pentru totdeauna...

Fata: Ma iubesti?
Baiatul: Sigur ca da, cum poti întreba asa ceva?
Fata: Daca sar eu, sari si tu cu mine?
Baiatul: Nu.
Fata: …
Baiatul: Daca sari tu, eu am sa fiu jos, gata sa te prind.

El: Înca te mai iubesc...
Ea: Eu nu. Îmi pare rau!
El: Atunci prefa-te!
Ea: Poftim?
El: Prefa-te ca ma iubesti.
Ea: De ce?
El: Pentru ca ca am nevoie de iubirea ta.
Ea: Nu are sens, ti-am spus.
El: Te rog, doar fa-o!
Ea: Te iubesc!
El: Daca m-ai fi iubit vreodata cu adevarat..nu o spuneai!

El: Îti promit ca o sa fiu mereu lânga tine! Tu ce îmi promiti?
Ea: E prea mult timp. Roata vietii se întoarce si poate într-o zi o sa ne urâm.
El: Bine, chiar daca o sa te urasc, atunci când vei avea nevoie de mine o sa fiu acolo.
Ea: Nu cred. Daca ma urasti, nu o sa vrei sa ma vezi.
El: Pai atunci o sa închid ochii.
Ea: Nu vei vrea sa ma auzi.
El: Pai nu o sa te las sa vorbesti.
Ea: Atunci?
El: Te voi îmbratisa si îti voi spune:" Îti amintesti de acea zi în care ti-am promis ca voi fi mereu aici cu tine? Vorbeam serios.

Ea: Stii unde as vrea sa fiu pentru totdeauna?
El: Nu. Unde?
Ea: În inima ta!

El: Vrei sa te casatoresti cu mine?
Ea: Da! Dar nu stiu sa gatesc, sa calc, sa spal.
El: Vreau sa fii sotia mea, nu servitoarea mea!

Baiatul: Te Iubesc!
Fata: Si eu!
Baiatul: Nu te cred, demonstreaza-mi, tipa sa te auda toata lumea!
Fata ii sopteste: Te iubesc!
Baiatul: De ce asa incet? Am zis sa te auda toata lumea...
Fata: Tu esti lumea mea!

El: Ti-e frig?
Ea: Nu.
El: Ti-e frig?
Ea: Nu.
El: Ti-e frig?
Ea: De ce ma tot intrebi asta?
El: Caut un motiv ca sa te imbratisez!

El: Pe cine iubesti?
Ea: Pe nimeni.
El: Pe cine iubesti?
Ea: Ti-am spus ca nu-mi place de nimeni.
El: Pe cine iubesti?
Ea: Off. Pana cand o sa ma intrebi acelasi lucru?
El: Pana când o sa-mi pronunti numele.

Ea: Ce iubesti pe lumea asta cel mai tare?
El: Sunt milioane de lucruri, nu pot decide.
Ea:...
El continua: Tu, zambetul tau, ochii tai, buzele tale, parul tau...

Prietenii lui: Nu vezi ca e doar o fetita, o copila. Esti nebun?
El: Si ce daca, e fetita mea si o s-o cresc eu! Nu e problema voastra ce fac eu cu viata mea.

Ea: Iubitule, crezi ca relatia noastra va dura macar un an?
El: Nu.
Ea: Atunci, macar 6 luni?
El: Nu. Eu cred ca va dura macar toata viata.

Ea: Buna! Ce faci?
El: Ma gandesc la tine, mi-e dor, vreau sa te strang in brate!
Ea:Super! Eu maninc seminte.

El: Care este defectul tau cel mai mare?
Ea: Plang din orice prostie. Al tau?
El: Ca plang odata cu tine si nu îmi pare rau.

Baiatul: Imi pare rau, iarta-ma!
Fata: Tine in mana paharul asta.
(Baiatul ia in mana paharul)
Fata: Acum tranteste-l pe jos!
(Baiatul tranteste paharul si se sparge in multe de bucati)
Fata: Spune-i "Iarta-ma", se reface cum era?

- Cum ai reusit sa il tii atata timp langa tine?
- Nu l-am tinut eu, el a ramas!

El: Nu inteleg ce altceva iti mai doresti. Ai telefon, casa, mancare, haine...
Ea: Doar dragoste, cretinule!

| lily4 a răspuns:

El: Nu voi pleca pana nu vei reveni cea pe care o stiam.
ea:Aceea a murit, iar din cenusa ei s.a nascut alta cre vede limpede si judeca sanatos.
elbig grinaca judeci atat de sanatos de ce ma judeci aspru? De ce nu.mi acorziposibilitatea de a.mi repara greseala?
ea:Nici nu vreau sa ti.o repari, nu vreau sa mai am de a face cu tine si nu te mai chinui sa.ti ceri scuze deoarece iti racesti gura de pomana.
sper ca te.am ajutat, facuta de mine ^^

| CryWithM3 a răspuns:

El: As calatorii o mie de ani pe acest pamant nu renunt si nici nu voi renunta pana nu te gasesc.
Ea: Poti sa calatoresti cat vrei dupa tot ce mi-ai facut e in zadar sa ma gasesti
El: Nu te gasesc eu te gaseste inima mea
Ea: ce rost mai are sa dau ochii cu tine te poti duce la curva aia
El: in primul rand, nue c urva si in al doilea rand este verisoara mea O.o
Ea: O.o de ce nu mi-ai zis asta?
El: ti-am zis da erai ocupata sa planuiesti cum o vei anihila
Ea: mda cam asa e vezi ca sunt in dulap la tine
El: Ce cauti acolo?
Ea: Ti-am zis ca nu ma gasesti rolling on the floor)
El:...

| Paradissss a răspuns:

1.— Алло… — Здравствуй… — Здравствуй… — Я бы хотел увидеться с тобой… — Я сейчас немного занята, перезвоню… Звонок через 20 минут с его же номера.— Да, я еще не освободилась. — Девушка, извините пожалуйста, это звонят Вам из скорой помощи. Несчастный случай произошел, Вы наверное жена или девушка погибшего? — Какого погибшего… какая жена, что случилось? — Просто в телефоне погибшего вы были первая в списке и написаны как Любимая. Трудно описать состояние человека в такой ситуации… слез вовсе не было, нет. Она просто была в легком шоке и не могла до конца поверить в случившееся. Последний его звонок он делал, будучи в пути к ней на работу. Как оказалось позже, на встречную полосу вылетела спортивка и лоб в лоб, в живых никого… Сидя за рабочим столом… в голове бились разные мысли: А может это розыгрыш? Может он решил просто пошутить? Любимая… как он мог меня так написать, нет-нет… я не о том думаю… и вдруг, не ожидая этого, ее глаза резко наполнились слезами… как-будто только теперь она все поняла, что все…нет больше того, кто ее любил, кого видела она почти каждый день, от которого приходили смс-ки типа: «доброе утро», «пора вставать». Нет больше того, кто бы ее каждый день мог на руках носить даже босиком по асфальту в дождь и слякоть… Она открыла глаза от нежного прикосновения теплой руки, который вытирал слезу с ее щеки… Она увидела Его… и как никогда крепко-крепко сжала Его в своих объятиях, от которых он конечно же, потерял дар речи… — Извини, что заставила тебя так долго ждать… я теперь твоя… Шесть лет оказались для него ничем по сравнению с этим моментом… Единственный вопрос, который его мучает до сих пор, так это: Что же так повлияло на нее… Она рассказала про свой сон, но он не верил, что сон может повлиять так на человека. а ведь кто знает… все в этой жизни может быт
2.- Ты любишь меня?- Любила!- Скучаешь по мне?- Прошло!- Нельзя ведь забыть?- Забыла! - А плачешь порой?- Смешно! - Другого целуешь?- Бывает!- А руки мои.- Молчи! С Любовью, как мы, не играют.Не дети,- сердца - не мячи!- Я снился?- Давно, и мгновенно.- Простишь меня?- Нет, не могу!- Хочешь, уйду?- Непременно!- Ты лжёшь мне сейчас?- Лгу!
3.El: -Iubito?
Ea: -Da.
El: -Cum ar fi sa ma trezesc dimineata intre doua fete?
Ea: -Poftim?
El: -Una sa-mi spuna "Te iubesc" si una "tati du-ma la gradinita!
4.-Fa Liuba ma doare inima!
-Offff mai Borea, si romantic mai esti...
-Cheama fa salvarea ..animala sentimentala:-D
5.♥Пошли вместе? Куда? Да пофиг, главное вместе!♥
6.♪ Ea: Bună. Te-am văzut cu alta.
El: Şi ce? Nu am voie? Nu mai suntem împreună.
Ea: Ba da dar parcă ziceai că eu sunt singura pe care o să mai iubeşti vreodată, singura pe care nu-o vei uita, singura care îţi va putea avea inima.
El: Şi crezi că am minţit?
Ea: Păi dacă era aşa, de ce eşti acum cu ea?
El: Aşa şi este. Doar că m-am cam săturat să te tot caut, să-ţi tot arăt cât de mult te iubesc şi ţie să nu-ţi pese, să tot plâng din cauză că tu ai plecat, să sufăr atât. M-am săturat! Nu voi iubi pe nimeni cum te-am iubit pe tine, sunt sigur, tu ai fost prima mea iubire dar nu ultima! Asta nu înseamnă că dacă te-am iubit şi dacă încă te mai iubesc nu mai pot fi cu nimeni. Poate ea chiar mă merită, poate ea chiar va avea grijă de inima mea, poate pe ea chiar o voi iubi mai mult.
Ea: Bine. Îmi pare rău că.
. El: Că ai plecat? Că te-a durut undeva de mine şi de sentimentele mele? Că ai râs când eu plângeam şi tu ştiai de ce? Da! Ar trebui să-ţi pară! Ar trebui să-ţi pară rău că nu mai sunt proastul care eram să te primesc de 2142546765876 ori înapoi indiferent de cât greşeai, ar trebui să-ţi pară rău că m-ai pierdut! Pentru totdeauna!
El pleacă, fără să mai privească înapoi dar cu lacrimi în ochi şi cu o durere imensă în suflet. Deşi încă-o mai iubea şi încă-i mai apăreau în minte acele amintiri şi clipe cu ea... ştia că nu la meritat niciodată, că dacă il merita nu l-ar fi lăsat-o să sufere, nu l-ar fi părăsit, nu şi-ar fi bătut joc. Ea a realizat într-un târziu ce a pierdut şi oricât ar încerca să schimbe situaţia este prea târziu. Atunci când ai şi nu apreciezi fi sigur c-ai să pierzi!
7.- Ты зачем меня из друзей удалила? - А ты меня бесишь! - А ниче, что мы женаты?!:-D
8.El : Vrei puţină votcă? Ea : Nu, mulţumesc. El : Şi...cum îţi merge în dragoste? Ea: Ştii ceva? Scoate sticla
9.- Mилая, я тебя никому не отдам.
- Да я сама от тебя фиг уйду!

| Elena_Elena_2000 a răspuns:

"- Azi am văzut o fată frumoasă.
- Avea fund?
- Avea inimă."