| Dr0gul3tz a întrebat:

Imi poate spune cineva cu ce ajuta uptade-ul la bios? Am o placa de baza destul de veche si imi e frica sa dau uptade la bios... Ar putea afecta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu ai probleme de stabilitate sau compatibilitate nu te complica sa dai update la bios ca nu te ajuta cu nimic si risti sa strici placa de baza daca nu faci upgrade-ul corect.

Upgrade-ul se recomanda in general cand sistemul tau functioneaza instabil sau ai probleme de compatibilitate intre componente, daca nu ai probleme cu sistemul nu te complica sa faci upgrade de bios.