| AlexandruM209 a întrebat:

Imi puei da un site pentru a descarca DIRECT X9, sau mai nou, gratis.

2 răspunsuri:
| JustM3JustABoy a răspuns:

Uite aici : http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34429
Apesi "download" apoi se descarca, in instalezi si gata! (daca il ai deja instalat o sa iti zica "the dx9 components are already installed" sau ceva de genul ). Depinde si ce windwos ai, de exemplu Xp suporta maxim dx9 pe care trebuie sa il instalezi, Vista suporta maxim dx10 (pe care il are deja instalat) si dx9 pe care trebuie sa il instalezi tu, Windows 7 suporta si dx9 si dx10 si dx11, pe primele 2 trebuie sa le instalezi tu dar de obicei dx10 nu se mai instaleaza cand exista deja un dx11;) Funda?