| Maream a întrebat:

Imi spune si mie cineva niste raspunsuri la urmatoarele intrebari : cum faceti bani pe net? de ce am nevoie? cum se face plata? cum se face cel mai usor bani si unde? ce trebuie sa fac eu? dati-mi o suma de bani castiga in raport bani / timp si dati-mi si niste site-uri unde va desfasurati activitatiile.

4 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Salut,

Multi nu sunt de acord cu munca de acasa, dar aceasta se poate face destul de lejer (avand in vedere ca iti faci programul si tot ce vrei).

Ce ai nevoie pentru munca de acasa :
- calculator
- cunostinte medii/ avansate de engleza (pentru a comunica cu clientii)
- constinte in anumite domenii : design, scris, publicitate, traduceri (si soft-urile aferente, MS Office, Adobe Acrobat, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator. etc)

Cum se face... SIMPLU:
- faci un cont pe unul di siteurile de freelancing (pentru munca independenta)

- www.odesk.com
- www.freelancer.com
- www.guru.com
- www.elance.com

iti completezi profilul cat mai bine si intri unde sunt proiectele pe categorii, alegi un proiect care crezi ca il poti face si licitezi la ce pret si in cat timp poti sa il faci. Daca clientul te alege ai un contract.

Dupa finalizare ti se depun banii in contul de pe siteul respectiv iar acestia poti sa ii tragi direct inncontul bancar personal (cont in valuta) sau pe contul de paypal.

Ca sa nu zici ca povestesc avioane pun link-ul de la profilul meu de pe odesk:

https://www.odesk.com/users/~~9cf598960a33a1e8

O zi placuta in continuare.

| Aℓℓe a răspuns:

Eu nu mas baga pe net in legatura cu banii! Sunt tot felul de mincinosi care vor sa te pacaleasca, poate iti scimbi parerea! Si va urma, sa platesti(tu)!

| Inakatalina a răspuns:

Eu fac 200 de euro pe luna doar din munca pe net. Se cauta colaboratori seriosi din toata tara. Daca esti interesat, da-mi mesaj privat pe mailul meu: inakatalina@yahoo.com