| ChangeYourLife a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop acum 2 ani,iar din cauza ca nu am avut grija de el,cu timpul,l-am julit, s-a spart si nu ii mai mergea tastatura si nici sunetul.Ideea e ca functiona la viteza normala,iar acum cateva zile,din cauza ca l-am scapat pe jos,nu am putut sa il mai incarc,mi s-a descarcat si acum nu am cum sa il pornesc.Ce as vrea eu sa stiu este daca pot sa recuperez fisierele de pe el fara sa il pornesc? Am inteles ca se poate sa ii scot cardul de memorie,este adevarat, si daca fac asta cum procedez dupa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate fisierele sunt pe HDD (harddisk-ul) laptop-ului si se pot recupera de pe acesta. Il scoti si il conectezi la alt laptop sau la un pc si copiezi fisierele de pe el.
De asemenea ai putea duce laptop-ul la reparat, poate doar s-au dereglat unele contacte sau s-a ars ceva si de aceea nu se mai incarca.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

ChangeYourLife!