| KenozumiKen a întrebat:

Mi-am instalat GTA IV pe Laptop Acer Aspire 5750 G, Am urmatoarele: 4 GB ram; Placa video nVIDIA GeForce 2Gb; Procesor Intel core i5, Si mi se misca greu.Ce pot sa ii fac?
Dau Funda!

3 răspunsuri:
| pink425 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu!

| iLikeToHelp a răspuns:

Nu stiu de ce ti se misca greu pentru ca specificatiile laptopului tau sunt chiar foarte bune.Ar trebui sa te uiti la cerintele sistemului la GTA IV. Poftim:http://www.tomshardware.co.uk/forum/100586-25-system-requirements

| anonimus44 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ti cont ca e placa video de laptop ci nu de calculator, ceea ce inseamna ca e mai slaba.
In al II-lea rand ai putea sa umbli la optiunile jocului si sa-l setezi in asa fel sa manance mai putine resurse.
Desigur, cand intri in joc sa nu mai intri in nimic altceva [verifica asta cu CTRL + ALT + DEL la procese sa nu fie nimic in plus deschis]. Si desigur poti sa-i faci un test jocului pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri daca iti merge pe laptopul tau! Sper ca am fost de folos. Succes!