| Mogiojojo a întrebat:

Mi s-a blocat kindle-ul (tableta aia de citit carti) si a ramas o imagine blocata. Am incercat sa tin butonul On apasat 40 de secunde si imi apare alb si dupa revine imaginea aia. Daca stiti cum sa-l repar va rog explicati-mi ca la prosti.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa tableta pornita pana ce se descarca complet bateria si se opreste singur.
Dupa descarcare si oprire completa bag-o la incarcat, iar dupa incarcarea completa porneste-o din nou.

| Celcestietot a răspuns:

Incearca sa scoti bateria, o bagi la loc si vezi daca merge asa happy.

| Mogiojojo explică (pentru Celcestietot):

Te-ai gandit mult? Adica macar stii ce e ala kindle? Daca stiai sigur nu-mi ziceai sa scot bateria pentru ca nu e nicio baterie de scos. Te rog daca n-ai habar nu raspunde!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mogiojojo):

Are baterie, dar daca nu esti "specialista" iti dai seama ca nu sti sa umbli la asa ceva -_-. Nu am habar cica laughing!

| Mogiojojo explică (pentru Celcestietot):

Bai omule tu crezi ca eu dezlipesc ecranul ca sa gasesc bateria lu' puleş?

| Celcestietot a răspuns (pentru Mogiojojo):

Era un sfat, nimic personal. Faci ce doresti.

| Mogiojojo explică (pentru Celcestietot):

Am mai vazut eu destepti ca tine pe net.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mogiojojo):

De ce atata rautate? De ce nu esti buna precum ne-a invatat Iisus?

| Bizon95 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Lasa-l, nu te poti certa cu pocaitii, in 3 mesaje a ajuns la subiectele lui preferate "ura" si "Gezus"

ce ma mir e ca nu a recomandat din prima: "te duci la biserica, te pui in genunchi si te rogi pana isi revine tableta" big grin

acum raspunsul meu:

daca ai o imagine fixa atunci e clar ca e defect ceva, faza cu tii tableta deschisa pana se termina bateria de tot nu prea cred ca o sa tina din cauza ca tu spui ca totusi resetezi tableta, APARE ALB (care la e-ink inseamna ca ecranul TOTUSI a fost sters... e foarte diferita "insemnatatea" asta daca stii cum e tehnologia e-ink) si apoi iti reafiseaza aceeasi imagine (care e clar ca e stocata undeva si apoi fortata pe ecran)

deci in afara de service, nu prea ai alte solutii... SORRY!