| anonim_4396 a întrebat:

Ne-a dat la tehnologie sa facem un proiect. A zis sa facem lucruri din cutii de berehappy N-am nicio idee ce sa fac, ne da nota.a zis ca putem face oricehappy Aveti idei?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Cel mai simplu e sa faci de exemplu castel, le lipesti intr-o forma si aia e.
Revenind la lucruri cu utilitate practica.
1. Pusculita. Cutie de bere, o faci frumoasa, blabla
2. Lanterna. cutie de bere, un beculet, 1-2 baterii, functie de beculet, un intrerupator, fire. Circuit foarte simplu
3. Suport pixuri/creioan, la fel o cuite de bere si-o finisezi.
4. habar, n'am tabla X/O, lipeste cutiile 3x3 si cate 5 jetoane pentru x si zero pe care le plasezi pe fund

Mare smecherie nu e, daca te-ai opri si te-ai gandi singur ai vedea ca-ti vin idei.

Bafta

P.S. E un complot al companiilor producatoare de bere, menit sa creasca vanzarile la bere la cutie.

| gabyS98 a răspuns:

Pusculita, vaza cu flori, soport creioane

| WhiteMoth a răspuns:

Fa un robotel din doze de bere.

| DannaK a răspuns:

Uite cateva idei aici --> http://www.weirdomatic.com/beer-cans-art.html

| SclipiciPeTava a răspuns:

Un robotel tongue poti sa-i faci picioarele si mainile din cutii..si sa le legi intre ele cu niste sarma bagata prin ele..sau nu stiulaughingrobotelul e mai simplu, ma gandeschappy