| Ma01 a întrebat:

Bună TPU!
Nici nu știu de unde să încep.
ideea este ca am 20 ani și la momentul actual locuiesc cu iubitul meu. din cauza faptului ca am ajuns într-o situație defavorabilă cu banii și familia mea avea nevoie de ajutor financiar am ales sa fac videochat cu el, nu am conștientizat înainte sa fac asta deloc niciodată nu credeam ca se poate afla și ca voi ajunge in stadiul ăsta. La scurt timp după toți cunoscuții mei din oraș au aflat și au văzut videoclipuri și poze cu mine în cele mai urate ipostaze. Îmi este jenă rușine de ceea ce am făcut nu am gândit de două ori înainte nu aveam decât în cap sa îmi rezolv problemele acasă așa ca am recurs la fel și fel de prostii. Acum merg la psiholog încerc sa fac cumva sa trec peste situația asta! M-am batjocorit singură în ultimul hal mă simt groaznic ???? nu știu ce sa fac. Cineva ma găsit și bineînțeles ca pozele au fost împrăștiate peste tot imediat cu mine sa ma denigreze. Știu nu e bine deloc ceea ce am făcut am greșit enorm mi-am făcut familia de rușine și eu la rândul meu! M-am dus cu capul înainte gândindu-mă doar la un trai mai bun și nu am știut ce consecințe voi avea! Nu mai pot da timpul inapoi sunt în alt oraș acum mutată. dar îmi este foarte jenă în orașul meu natal de unde sunt lumea a început să mă sune să îmi zică ca toți au poze și video în scene foarte urate cu băiatul acela cu care am făcut asta este iubitul meu și acum în prezent nu am gândit niciunul eram într-o situație urata. E alături de mine și încearcă să îmi dea o stare mai bună deșii știe și el ca nu e de ajuns. ambii am zis ca nu se poate afla și totuși s-a aflat. Și dacă poate pe viitor închei relația cu el știu ca eu rămân mult mai pătată fiind fata! Mă dor toate. merg la terapie e groaznic cum mă simt! Îmi plăcea sa fac content pe rețele de socializare visul meu era să cânt sa fac ceva cu viața mea și totul simt ca s-a dus de apă sâmbetei. mă va urmări acest trecut știu sigur spuneți-mi vă rog ce sa fac? Nu știu unde MI-A fost capul. Locuiam în chirie și mama mea avea probleme cu banii aveam și un frate mai mic care avea nevoie de lucruri. știu ca oamenii (unii) nu ar putea înțelege asta și rad pe seama mea. Nu mai greșesc niciodată în viața mea cu astfel de lucruri! Mi-a fost învățătură de minte! Am urmat exemple foarte proaste fiind o copilă știu realizez tot abia acum

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, multe ca tine ajung sa regrete dupa ce au facut-o si a iesit la iveala totul.
Acum regretele nu-si mai au locul, desii parintii tai probabil sufera cel mai mult, pentru rusinea si stigma cu care traiesc zi de zi.

Ce poti face acum?
Inchide-ti toate conturile de socializarea, dar absolut toate si muta-te din acel oras, practic sterge-ti tot trecutul fara sa te mai recunoasca nimeni, luand-o de la capat intr-un oras nou, cu o munca serioasa si cinstita, nu facand prostitutie virtuala, ca vei avea de suferit nu doar tu ci si sotul tau, copii tai, familiile voastre, asta daca vei dori vreodata sa-ti faci o familie si sa fiti considerati o familie "normala" si sanatoasa.

Nu uita: Intotdeauna exista alternativa de munca cinstita, trebuind doar sa alegi ceva ce nu iti va afecta familia, daca tie nu-ti pasa de tine.
Mult noroc in viata!

| Cinic a răspuns:

Terapia si psihologul nu te va ajuta cu nimic. Cheltui banii total aiurea. Asta este, ai facut-o si gata. Toti facem greseli in viata. Si barbatii si femeile. Trebuie sa accepti ca ai luat decizii proaste si sa privesti catre viitor. Ar trebuii sa nu dai 2 bani pe parerea lumii si parintii tai te vor ierta intr-un final pentru ca te iubesc. Cat despre faptul ca nu vei mai avea un iubit pe viitor, te inseli amarnic. Sunt o gramada de fraieri de care poti profita si sa-i fraieresti de bani. Fraieri care te vor iubii, pentru ca este plina lumea de ei. Ce nu vei mai putea avea, genul ala de barbat si frumos si bogat, ca astia au si ei pretentiile lor si ma indoiesc ca este vreunul atat de retard incat sa isi ia de nevasta o vidoechatista publica. Nu spun asta ca sa te jignesc, o spun doar ca asa arata realitatea. Esti tanara si ai tot viitorul in fata, F. The world! Mie " lumea" nu mi-a dat niciodata nimic, asa ca nu imi pasa ce cred unii sau altii despre mine. Eu asa sunt, degetul mijlociu ridicat si capul sus fata de parerea lumii sau o vai ce zice lumea de mine. Si care iti era prieten sau prietena statea cu tine chiar daca faceai videochat. Pana la urma nu ai dat in cap la nimeni si nu ai facut rau nimanui. Iti voi mai spune inca un adevar usturator! Iubitul tau nu da 2 bani pe tine. Ala care isi scoate femeia la produs ( ca asta a facut cu tine), nu este barbat. Daca era barbat se ducea pe santier si facea ore suplimentare ca sa fiti bine. El a ales sa te convinga sa te umilesti in fata la toti libidinosii, deci nu esti doar tu de vina pentru decizia ta. Bafta!