| anonim_4396 a întrebat:

Nu am stiut la ce categorie sa incadrez intrebarea asa ca am incadrat-o aici.
Am observat ceva ciudat la calculator, cand inchid si deschid usa sau cand produc un zgomot placa video imi da eroare si se inchide monitorul pentru 3 secunde. Imi puteti raspunde la aceasta intrebare, sincer nu am mai intalnit asa ceva.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un contact nu este bun. Verifica fixarea placii video in placa de baza, cablul de laegatura sau chiar monitorul.
Poti face urmatoarele (dupa verificarea fixarii placii in placa de baza): iei un monitor si un cablu de semnal de la un prieten. Schimbi cablul si vezi ce se intampla. Apoi schimbi monitorul. ATENTIE! Faci toate astea numai cu calculatorul stins si apoi il aprinzi ca sa verifici.