| Urââtaa a întrebat:

Nu imi merge leptopul. Cand il aprind se vede doar negru. De la ce ar putea fi? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ilovebeer a răspuns:

Nu e niciun virus ti s-a ars placa de baza, placa video sau coolerul trebuie sa il duci la repart de urgenta si nu il mai porni daca nu il duci acuma la reparat ca s-ar putea sa iti iei adio de la el

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Daca merge tot la aprindere in afara de imagine pe display, s-a ars scheda video. Daca este asa, se poate incerca o repunere in functiune a cipului grafic prin metoda reballing-ului, care functioneaza in 75 % din cazuri, si pe care o poate face cineva cu experienta.

| pbsolver a răspuns:

Placa video, memoriile ram, placa de baza, sursa de alimentare (caramida) etc... trebuie vazut, e dificil sa dai diagnostice prin discutii...

| Anonima240 a răspuns:

Sunt multe cauze... poate pentru ca e vechi poate are virusi....cheama un specialist

| DebiiYT a răspuns:

Nu prea cred că este din cauza viruşilor.
La fel am păţit şi eu.
L-am dus la un tehnician care mi-a zis că i s-a ars ceva în spate şi că nu îl poate repara(nu ştiu exact cum se numea chestia aceea care s-a ars).
Cel mai bine ar fi să îl duci la un tehnician să vezi ce are, poate nu este aceeiaşi situaţie cu a mea.

| AdaRuxAndRA a răspuns:

Probabil are virusi. CHEAMA UN INFORMATICIAN!

| Ramona1450 a răspuns:

Probabil este placa video. Este bine sa verifici la un service.