| Farakbarok a întrebat:

Nu stiu de ce dar calculatorul meu se misca foarte greu si se comporta ciudat de expmplu :browserul meu si-a schimbat brusc limba in engleza si-a sters extensiile si altele. Am incercat sa-i schimb limba la loc dar nu merge. Am facut si o scanare cu bitdefender quickscan (extensie pentru browser) P.S am antivisus cu licenta expirata. Va rog ajutor! Dau funda+vot celui care ma ajuta cel mai mult! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
-Dezinstaleaza browserul si apoi instalezi ultima varianta. De asemenea poti sa instalezi alt browser.

| Farakbarok explică (pentru Ioandelasal):

Chestia e ca daca vreau sa.l instalez zica ca trebuie sa dezinstalez antivirusul curent si daca e vreun virus risc sa compromit windowsul din cate stiu eu

| Ioandelasal a răspuns (pentru Farakbarok):

Malwarebytes' Anti-Malware free merge cu orice program antivirus si eu il am cu Eset Nod32.

| Farakbarok explică (pentru Ioandelasal):

Ai dreptate am avut virusi cu carul dar acum nu mai am nici unul big grin multumesc mult

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat