| bogdan13513513 a întrebat:

Ofer funda care este diferența între mini tower și middle tower la carcase PC care dintre ele este mai spațioasă?

Răspuns Câştigător
| TehDevil a răspuns:

Diferenta este facuta de dimensiune.Mid tower-ul este practic carcasa comuna, dar daca vrei o carcasa mai spatioasa, cred ca poti opta pentru full tower. Teoretic vei avea spatiu berechet, pentru orice add-on ai dori sa faci pe viitor.

| bogdan13513513 explică (pentru TehDevil):

Ms mult adică cea media nu?

| bogdan13513513 explică (pentru TehDevil):

Și mini este cea mai mică nu?

6 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Diferenta mai este si la dimensiunea placii de baza. Practic trebuie sa te uiti si la chestia asta. nu poti baga un full atx intr-o carcasa care suporta mini-atx

https://en.wikipedia.org/wiki/Mini_ATX

| bogdan13513513 explică (pentru Doja):

Pai de exemplu daca am un mini tower și placa este acolo eu pot cumpăra un middle tower adică intra adică să trec de la mini la middle

| Doja a răspuns (pentru bogdan13513513):

Da, poti cumpara mai mare decat placa, dar nu poti cumpara mai mic

| bogdan13513513 explică (pentru Doja):

Nu știu cum pot să îți mulțumesc mult respect