| anonim_4396 a întrebat:

Program in C++
Am nevoie de o continuare de cod care să completeze programul de aici : https://pastebin.com/beKWWKcQ

Continuarea codului trebui să facă următoarele:
Eu am 2 masini memorate ( vezi cod: Audi1 si Audi2), voi introduce de la tastatura datele unei masini (vezi cod), datele masinii introduse de la tastatură trebuie să fie cumva comparate cu datele celor 2 masini memorate (Audi1 si Audi2), iar daca datele introduse de la tastatura(toate datele) sunt asemanatoare cu datele uneia dintre masinile memorate se va afisa masina respectiva ( Audi1 sau Audi2).

Am mare nevoie de ajutor.
Dacă aveti idee cum se face vă rog să puneti un cod aici : https://pastebin.com si dupa sa-mi lăsati link-ul aici ca raspuns.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti am facut niste corecturi pe cod ca sa folosesti util si corect acel vector de structuri.
De asemenea ti am inceput cu niste indicatii partea de comparare. Nu am finalizat ca sa nu iti dau mura in gura ca nu iti este util.

Ai codul aici cu comentarii aferente sa vezi ce am modificat.

Nu am compilat sau rulat, sper sa nu fie erori de sintaxa.

https://pastebin.com/xvSmqTtN

| JeKyLl a răspuns (pentru suntserios):

Mulțumesc tare MULT pentru ajutor!
Mai am o singură nelămurire.Să zicem că toate datele introduse de la tastatură corespund uneia dintre cele 2 mașini. Cum trebuie scrisa părticica aia de cod care să-mi afișeze la final mașina respectiva cu tot cu caracteristicile ei.

| suntserios a răspuns (pentru JeKyLl):

Acelasi print ca mai sus cand le afisezi pe cele introduse. Afisezi doar masina din vector de pe pozitia care iti îndeplinește tie condițiile

| JeKyLl a răspuns (pentru suntserios):

Te deranjez din nou..Nu am reușit.Ai putea să adaugi tu în cod aici?
https://pastebin.com/qwLdPFMx

| suntserios a răspuns (pentru JeKyLl):

In cadrul forului de comparatie Daca caracteristica_corespunde este egal cu numărul de caracteristici comparate, adica masina cautat e exact cu una din cele inntroduse afisezi detalii pentru masina[counter]