| Bogdy2005 a întrebat:

Buna TPU! Recent pe Instagram am întâmpinat o problema! Atunci când dau urmărire unor persoane, cu conturi publice, apare un mesaj care spune "solicitarea ta este în așteptare"... Am căutat pe net, dar nu am găsit un răspuns concret! Exista vreo rezolvare? Aparent este un fel de eroare/bug. Mulțumesc!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ori trebuie sa te accepte persoana detinatoare, ori postarea a atins valoarea la care se pretinde taxa de publicitate.
Asteapta!

| Bogdy2005 explică (pentru Bula):

Și oare ce înseamnă aceasta treabă cu taxa de publicitate? Este prima dată când aud... Țin să menționez că este vorba de conturi ale unor prieteni sau oameni cunoscuți, conturi publice, nu ale unor celebrități sau ceva...

| Bogdy2005 explică (pentru Bula):

P.S.: Daca doar aștept ceva timp, se va rezolva cumva de la sine? Am pățit deja de câteva ori și e extrem de supărător!

| Bula a răspuns (pentru Bogdy2005):

Cand ajungi la cateva mii, atunci se considera folosire comerciala.
In acel caz, treci la "profesionisti", dai un ban si stai in fata (pentru publicitatea ta).

| Bogdy2005 explică (pentru Bula):

Am pățit la conturi care au puțin peste 1000 de urmăritori! Este deranjant, dar oare se rezolva de la sine? Aparent, atunci când apăs "urmărește" apare acel mesaj, dar acel buton de "urmărește" nu se schimbă in unul în care sa scrie "cerere trimisa" sau ceva... Adică apare așa, dar după dispare și scrie din nou doar "urmărește". Asta mi se pare ciudat!

| Bula a răspuns (pentru Bogdy2005):

Posibil sa limiteze numarul urmaritilor (la 1000?), sa nu castigi bani din urmariri.

| Bogdy2005 explică (pentru Bula):

Ce e ciudat insa, e că alții pot urmări, deoarece numărul de urmăritori creste... La cine am incercat sa dau eu, avea 1200 inițial, iar după câteva zile 1204. Asta înseamnă că alții pot da. Eu nu știu exact, este vreo setare pentru a putea face asta daca ai contul public? Sau e o problema de la Meta.

| Bula a răspuns (pentru Bogdy2005):

Meta limiteaza.

| Bogdy2005 explică (pentru Bula):

Am înțeles! Am făcut un experiment și am făcut un alt cont. Am observat că de pe acela merge sa dau urmărire unor persoane la care nu pot da de pe contul principal! Așadar, nu este cerut acordul titularului sau ceva. Însă problema încă persista și nu știu dacă se va rezolva curând! Mulțumesc mult pentru păreri și informații!

| Cipi1212 a răspuns:

Nu am pățit așa ceva.