| Cheryl24 a întrebat:

TPU! Sunt o iubitoare de literatura moderna si alcatuiesc deseori compuneri pe calculator. Singura problema este ca am foarte rar acces la computer (aproximativ 1-2 ore pe saptamana) si nu pot sa continui sa scriu. Nu detin nici banii necesari pentru un laptop, asa ca m-am gandit ca un netbook/notebook/mini laptop ar merge, dat fiind ca nu vreau altceva decat sa scriu, si poate, la nevoie sa intru pe internet sa caut niste informatii (dar internetul nu este neaparat). As dori o parere despre laptopul tip "netbook" GoClever I102 (479 lei). Mai exact as dori sa stiu daca pot sa instalez pe acesta, un program tip "Word", sau chiar "Word", pentru a putea scrie. Mentionez de acum ca acel program "Text Document" instalat in calculatoare din fabrica, nu este chiar ceea ce as dori sa folosesc, deoarece nu are toate optiunile pe care le are "Word"-ul, insa daca altceva nu se poate instala, este bun si acela. Va multumesc anticipat si astept un raspuns ce va fi rasplatit cu funda!

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......a125969696

suporta word.
oricum,inainte de al cumpara intreaba vanzatorul
acest netbook nu ruleaza pe windows,dar pe andoid
si pentru a baga sau scoate din netbook va trebui sa ai un stick sau sd-card de ala pentru mobil
internet are, web camera are, usb port are, word merge
---
daca ai cont gmail, intri pe
https://docs.google.com
creati/document
e ca si word

2 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

As vrea să-ți recomand altceva. Știu că s-a dat deja un răspuns de care e ști mulțumită, dar vreau totuși să-ți fac o propunere. Cumpărăți o tabletă Utok cu tastatură. Are un preț mult mai bun decât un notebook, se coectează foarte bine la internet și are o memorie foarte bună, eu am descărcat pe ea o grămadă de jocuri și aplicații și programe și tot mai aveam memorie. Merge și Word, dacă tot întrebai de asta, merge orice de fapt. Costă 199 de lei, iar o tastaruă bună ar fi cam 70 de lei, deci cred că ieși mai bine decât cu un netbook. E doar un sfat, oricum, dar dacă te interesează o să-ți dau un site de unde să te informezi mai bine:
http://www.utok.ro/700-series/utok-702q
Și încă ceva, ai auzit de wattpad? E un site pe care mulți copii, tineri și adulți publică tot felul de povești, poezii, întâmplări din viața reală etc etc.
Te loghezi cu facebook sau cu adresa de e-mail.
Baftă

| GutuvanMorgan a răspuns:

Incearca sa achizitionezi un laptop second hand, poti pune un office 2003 sau 2007 pe el pana in 500 lei gasesti ceva. sa nu aiba memorie ram mai mica de 512 mb