| MasterOfDisaster a întrebat:

Tocmai am primit un Sony Ericsson Walkman
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Am bagat cartela de la Orange,si mi-a spus sa setez data si ora.Bun.dar in acelasi timp mi-a aparut o „fereastra" nici nu mai stiu ce imi scria, si imi zicea sa bag un cod.Eu nu am stiut despre ce e vorba, si am bagat aiurea „1234".Dupa ce am setat data,am vazut ca aveam un mesaj de la organge„Vei primi mesaje cu setarile telefonului pentru seriviciile Internet, Mesaje Multimedia si Wap.Pentru a le salva introdu 0 sau 0000 la codul PIN al setarilor". Deci am aflat si de ce mi-a aparut fereastra aceea si codu ala..Acum nu imi merge internetul..Ma puteti ajuta? Cum sa fac sa am setarile? Sa primesc mesaju cu setari din nou?

va rog sa imi explicati pas cu pas,pentru ca nu ma pricep deloc la astea -_-.
Se poate fara sa merg la sediu la Orange? Si daca nu se poate, ce trebuie sa le zic la aia ca sa inteleaga?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Trebuie sa dai accept la acel mesaj acel mesaj este un mesaj de tip aplicatie care iti autoseteaza conexiune la internet.

da telefon la relatii cu clientii si zi-le sa-ti mai trimita o data acel mesaj cu setarile de i9nternet le spui modelul tau de telefon si gata