| cosmin3confuz a întrebat:

Tocmai vreau sa achizitionez o carcasa de Pc destinata gaming-ului. Dar nu prea imi plac modelele astea extravagante ca aceasta spre exemplu : http://www.pcgarage.ro/carcase/antec/twelve-hundred/. Vreau ceva eficient si aerisit ca sa ma tina cat mai mult PC-ul dar ceva in genul asta daca stiti : http://www.oktal.ro/carcasa/delux-mq826+middle+tower+sur sa+450w-o53177.html (P.S. aceasta din urma vi se pare buna pentru gaming?) Funda!

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Normal nu este buna. Banuiesc ca este facuta din plastic si metal subtire.
Faza cu gaurile este buna dar faza cu ventilatoarele poate fi una urata la auz. Daca ventilatorul nu are turatie mare degeaba, e ca si cum nici nu ai pus. Daca carcasa suporta un ventilator de 12cm, atunci poti sa pui un ventilator asa zis "tacut".

In orice caz, carcasa mai putin conteaza.

| Gabi05 a răspuns:

Modelele asta "extravagante" care costa de la 200lei in sus, sunt mult mai bine decat porcariile de delux, care sunt din plastic ieftine.
Daca ii dai un pumn din nervi la carcasa delux, sa fi sigur ca o indoi.

Ce buget ai pentru carcasa.
Delux nu fac carcase ventilate.

Recomand Cougar/Cooltek/Segotep/Super flower

Cea mai buna carcasa pana in 200lei e asta.

http://www.pcgarage.ro/carcase/cougar/volant-black/

constructie de calitate
incapatoare
Suporta 7 ventilatoare 120mm+1 vent inclus in carcasa.

| cosmin3confuz explică (pentru Gabi05):

Hey e buna dar faza e ca mie nu imi plac carcasele care au aspectul asta de robot sau cum sa iti zic straight face... aspectul pe care il are asta...

| Gabi05 a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Pai aici tine de gusturi, noi nu avem cum sa stim ce carcase iti plac tine.

Eu doar ti-am dat un exemplu de carcasa ventilata.
La carcasa tine e gusturi.
Eu ti-as recomanda carcase frumoase, dar nu stiu ce iti va place.
Si sa iti mai zic ceva.Carcasele frumoase si ieftine, nu sunt ventilate deloc, doar designul si tabla ieftina pe ele.