| FreshDreams a întrebat:

Va doresc un Craciun Fericit tuturorbig grin!

De cateva zile am o problema: imi porneste mozilla firefox singur.Adica mi se deschide fara sa apas pe fereastra.Si chiar daca il inchid, porneste din nou si ma enerveazastraight face. Plus ca uneori mi se blocheaza calculatorul din cauza asta.Mentionez ca nu am virusi.

A mai avut cineva problema asta? Stie cineva cum sa ma ajute? Multumeschappy.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Esti virusat!

neluL
| neluL a răspuns:

Reinstalatul nu ajuta cu nimic pentru ca firefox pastreaza preferintele salvate chiar daca il dezinstalezi(daca-l dezinstalezi vezi ca raman urmele lui in C:\Users\[user]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ )
Ca sa vezi ca am dreptate fa asa:
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Apoi Descarca a-squared Free de aici http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/ si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l, ruleaza-l, apasa Online Update sa aduci definitiile la zi. Apoi in stanga apasa pe Scan PC si alegi apoi in dreapta Deep Scan.
La sfarsitul scanarii bifeaza tot, click pe Delete selected objects.(spune ce a gasit) Da-i un restart si gata! Bafta!

| virusake a răspuns:

Uninstall si apoi install (preferabil o versiune mai noua).

| Artemisia a răspuns:

Buna!

Si eu am aceeasi problema numai ca am problema asta cu Internet Explore.
Eu zic sa descarci Googel Chrone.
Este ca un fel de Internet Explore, dar e mai bun decat Mozilla Firefox pentru ca se deschide mai rapid.
Eu nu mai deschid deloc Internet Explore sau Mozilla dau direct pe shortcut-ul Google Chrone si gata.
Daca vrei sa descarci Google Chrone uite link-ul.
http://www.google.com/chrome?hl=ro
Dai click pe butonul albatstru si se descarca imediat.
Daca vrei sa pastrezi Mozilla Firefox, atunci te sfatuiesc sa il dezinstalezi din Control Panel dupa care sa il descarci de pe internet.
Dar dupa un timp Mozilla o sa mearga incet si o sa se blocheze(stiu din propria experienta).

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se poneste mozillla pe "yahoo help" sau ceva de genu de fiecare data cand intru p mess si cand vorbesk cu cineva, textu din casuta aia se tot mishca si uneori scrie cifra 5 la nesfarsit fara sa apas p ceva...menzionez ca nici eu n u am virusi(veau sa zic calc nu are)Sarbatori fericie