| atomulx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati...am cumparat un router D-Link wireless n 300 easy router si tot incerc sa il instalez si nu pot. Cand am intrat prima oara(am facut ce au zis ei si faza cu cablurile) pe net mi-a aparut o pagina la care am facut ce au zis ei.dar tot nu ma pot conecta.(i-am sunat pe cei de la rds dar nu au mai venit) cei de la rds mi-au spus ca trebuie la admin sa imi pun datele mele de la net, si nu mai pot intra pe pagina aia. Va rog sa ma ajutati cat de repete puteti. ofer funda + vot

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Din local are connections, la ipv4 pui ip-ul 192.168.1.1 sau 1.2 depinde ce router este, iar apoi intri in browser cu acel ip, te loghezi cu id si parola admin, si incepi configurarea routerului. Dupa ce ai terminat tot, intri din nou la local area si il pui sa-si ia ip automat.

| petre059 a răspuns:

Datele le gasesti pe contract, unde ai si id si parola.Routerul e luat de la rds? daca nu e de la ei nu vine nimeni, trebuie sa-l configurezi cum ti-a scris jipa95.

| BelieberForJustinBieber a răspuns:

Sfatul meu e sai astepti pe cei de la internet pentru ca eu tot la fel am facut ca sami instalez router-ul.Succes!