| ioana_9368 a întrebat:

va rog sa ma ajutati putin! am de facut la fizica un referat despre motoare termice in afara de Otto si Diesel si trebuie sa ne axam pe o chestie particula cum ar fi motoare de avioane. vapoare navete spatiale si am nevoie de niste informatii despre unul dinatre acestea. cine m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| razzysays a răspuns:

Http://www.referatele.com/......stator.php -propulsie motoare cu reactie avioane etc de aici te descurci succes la nota