| AlesiaGrafu2008 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati repede. Am dezactivat Touchpadul de la laptop iar acum nu stiu cum sa il activez. Cum fac comanda on din taste? Multumesc!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general fuecare laptop are comanda da specifica. Pe tastele de f din partea de sus (f1-12) ar trebui sa vezi un simbol de patrat taiat sau ceva de genul.
Tine apasat pe tasta "fn" din stanga jos de langa "Alt" si apoi apasa pe butonul cu patratelul.

| GPA a răspuns:

Ținând cont că e laptop, tasta "FN" sau (function) s-ar putea să fie problema.
De la F1-F12 trebuie să fie o tastă pe care să fie inscripționat un "touchpad". Folosești combinația FN + tasta F(1-12)pentru a activa touchpad-ul, te uiți.
Dacă nu-l poți activa, verifică driverul touchpad-ului de pe site-ul plăcii de bază (Despre ce laptop este vorba, ce model?)