| Raawrrr a întrebat:

vreau anul asta sa imi iau un aparat foto putin mai profesional,vreau sa fac poza la mare,la plaja,poze artistice. Daca ati putea sa imi spuneti niste criterii dupa care sa aleg aparatsau sa imi spuneti voi, dar pretul lui sa fie pana in 1000 de lei

4 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

Daca e cu obiectiv, e mai bun decat unul mic (de vacanta). Ai aici exemplu: http://olivian.ro/wp-content/uploads/2012/06/img148360_15092010162212.jpg

Nikon, Canon, Sony sunt firme bune si mai sunt si altele.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Eu iti recomand un dslr, de la Nikon, sunt foarte bune.
Daca te duci la o reprezentanta Nikon, cei de acolo te vor sfatui ce e mai bine pentru ce ai nevoie.
O viata frumasa sa ai.
Peace!

neluL
| neluL a răspuns:

La 1.000 lei poti achizitiona un bridge!
Aparatele foto „bridge" sunt cele care fac legatura între camerele compacte si cele profesionale. Acestea sunt mai voluminoase decât aparatele foto compacte si totusi sunt mai mici decat DSLR-uri si nici nu sunt asa de grele ca acestea. Cu un astfel de aparat obtii imagini mai bune decat cu o camera compacta, fara sa stii foarte multe despre fotografie. Nu trebuie decât sa setezi aparatul pe modul auto si sa apesi declansatorul. Recomandarea mea aici http://www.emag.ro/......DQ044BBBM/

Cand cumperi un aparat trebuie sa ti cont:
-senzor CCD, CMOS sau BSI-CMOS, cu 14 sau 16 megapixeli
-zoom optic cat mai mare (recomandarea mea are 34x)
-dimensiune senzor:1/2.3"
-viteza obturator sau timp de expunere intre 15 sec. si 1/4000 sec pentru a face fotografii in miscare
-sa aiba stabilizare optica
-format video sa fie Full HD 1080p.
-moduri scena diversificate si cat mai multe (cum este in exemplul meu la -> Presetari)

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

NIkon clarr eu zic colplex l320