| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o consola, Xbox 360 sau PS3. Am vorbit cu un prieten si mi-a spus ca PS3 este "depasit" si ca Xbox-ul este cel mai bun. Insa am inteles ca nu poate fi modat. Stiti la ce se refera asta? Cat costa? Care dintre cele doua este mai bun? De ce? Ce poti face daca ai kinect? Multumesc, funda pentru cel mai detaliat raspuns happy

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Modarea este ca jailbreaku-l la iphone, adica face consola sa accepte jocuri de crackuite. Intr-adevar consolele noi nu se pot moda, acum tu decizi daca iti o consola de generatie noua gen PS4 sau iti iei una mai veche care poate fi modata.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai inteles prost. Ia PS4 si gata, ai citeva jocuri moca absolut superbe pe el (War Thunder, de exemplu) iar alea care costa de obicei isi merita banii.

| Sn4k3 a răspuns:

Xbox 360 poate fi modat si e mai bun ca PS3. Eu zic sa iti iei Xbox. Si oricum, jocurile sunt ieftine pentru xbox 360.

| ubox7007 a răspuns:

Mai pune bani si cumpara un ps4, xbox one e o masina de cerut bani. Consolele din generatia trecuta, sunt un pic depasite. Sau poate strangi bani si iti iei un pc bun, acuma depinde de tine. Sunt cam la fel ambele console, numai sa vezi cat este garantia.