| AddaM a întrebat:

Vreau sa imi schimb windows-ul (xp) si nu stiu cum sa ajung in bootmenu si nu stiu pe ce buton sa apas. Placa de baza este A7V266. Am nevoie urgenta de ajutor, multumesc! Apropo, dau funda!

Răspuns Câştigător
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Faci restart la Windows, si cand se porneste dai F7 foarte des.
Sau il stingi de la centrala, o sa se aprinda deodata acolo.

2 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Bagi cd-ul/dvd-ul cu windows, dai restart, alegi sa bootezi de pe cd (f7, f8, f12, f1 ce tasta e la tine..nu stiu) apoi o sa iti apara "press any key to boot from the cd" dai enter si ajungi in instalare. Bafta,

| valyx47 a răspuns:

Eu zic sa incerci mai degraba F1 sau Del dar in general cand iti arata biosu trebuie sa te uiti repede in josul ecranului si iti scrie acolo ce trebuie sa apesi ca sa ajungi in BIOS.