| EmilTraian95 a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma apuc de vlogging si as vrea sa imi recomandati niste programe gratuite de editat video ( sa taie materialul video sa alipasca apoi altul in continuare si daca se poate si cu cateva efecte de text peste ar fi perfect )

1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Sunt multe programe free, dar pentru ceea ce vrei sa faci tu, nu poti sa folosesti asemenea programe, plecand de la premisa ca tu filmezi cu o camera HD sau fulHD, fisierul brut va fi foarte mare pentru un asemenea programel de cativa mb, asa ca daca vre isa faci ceva calumea, fa-o! Eu iti recomand Adope premiere pro(iar daca nu te descurci cu el, cei de la creative monkeyz, au tutoriale in romana pe site-ul lor). Succes!