| Iulyka90 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu o chestie si anume: vreau sa numerotez paginile in word, dar vreau ca nr paginii sa imi apara de la pagina a 5-a. Cum procedez? Ms mult

8 răspunsuri:
| 26andrei26 a răspuns:

Pai la insert>page numbers si vezi acolo ai format, dai clik pe el, si o sa iti apara un chenar acolo du-te jos si bifeaza Start at: si pui de la 5 si dai ok si gata se noteaza de la a 5-a pagina

| Iulyka90 explică (pentru 26andrei26):

Am incercat numai ca imi apare nr paginii incepand cu pagina de titlu si nr pe pagina 5. Adica, primele 4 pagini nu vreau sa se vada nr paginii. iar de la a 5-a pagina sa se vada 5, apoi 6, 7 s.a.m.d. Ca intr-o carte!

| jeek0 a răspuns (pentru Iulyka90):

Fa un document cu paginile incepand de la 5 si un altul cu primele 4 pagini. le scoti separat

| Iulyka90 explică (pentru jeek0):

Sincera sa fiu asa m-am gandit si eu pentru ca alta solutie nu exista! Le-am incercat pe toate. Ms

| jeek0 a răspuns (pentru Iulyka90):

Mi se pare ca este o solutie dar nu o mai stiu, era ceva complicat cu section break dar nu mai sunt sigur

| Iulyka90 explică (pentru jeek0):

Asa este, da, dar nu ma bag ca cine stie ce prostii mai fac! Mai bine fac separat primele pagini! Ms din suflet

| VanessaTya a răspuns:

Buna, poti incerca astfel :
te duci la pagina 5 si dai la INSERT, de acolo alegi FOOTER, si vei scrie practic tu nr paginii in subsol.
Daca il ai in romana dai la ANTET SI SUBSOL. Si asa vei face la orice pagina in continuare.
Eu asa l-am facut pentru atestat. Bafta!

| estehaos a răspuns:

Salut, eu folosesc ctrl+F9, si imi este mult mai usor, numerotez doar paginile pe care le doresc!