| RobbyPh a întrebat:

Buna vrea sa ma apuc de metin 2 ro si am probleme cu placa de memorie si imi zice sorry your system does not support 3d graphics ce pot face de instalat placa nu stiu si nu am cd plzz help funda -

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Ala nu este numele placii tale video.
Start -> Run -> si scrii "dxdiag". Acolo ar trebui sa apara tot despre placa ta video, asta daca esti pe Windows.
Cauti driverul placii tale, insa este posbil ca placa ta pur si simplu sa nu suporte jocul, caz in care nu poti decat sa iti faci un upgrade.(desii nu cred, deoarece Metin2 cere foarte putine resurse).

5 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Placa e memorie fiind placa video o ai prea mica nefiind suportabila acesui joc sau daca nu nu ai instalata placa video cu un driver potrivit! daca vrei iti vand eu cont de lv 59 /ro /sagitta/ magii corp / m4 aura/ m6 izbitura/m3 vartejul sabiei/cal militar -fara iteme

| C8PILUcool a răspuns:

Dowladeaza de pe net un soft pentru placa ta, daca ii sti numele atat tot dar s-ar putea sa nu ai tu placa 3d, deci nu cred ca este de la instalarea cd.

| RobbyPh explică:

Am gasit care este numele este Video Controller VGA Compatible si ce trebuie sa instalez?

| Kanghu a răspuns (pentru RobbyPh):

Ala nu este numele placii tale video.
Start -> Run -> si scrii "dxdiag". Acolo ar trebui sa apara tot despre placa ta video, asta daca esti pe Windows.
Cauti driverul placii tale, insa este posbil ca placa ta pur si simplu sa nu suporte jocul, caz in care nu poti decat sa iti faci un upgrade.(desii nu cred, deoarece Metin2 cere foarte putine resurse).

| user5466955 a răspuns:

Daca ai placa ATI Radeon intra aici : http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx si dai la download. Iti detecteaza ce placa video ai si downloadeaza automat driverul. La Nvidia nu stiu, scuze, eu am de la ATI. Succes!

| Albiol_Raul_1994 a răspuns:

Ai placa prea mica total 32