| KyTz99 a întrebat:

Vreau sa-mi iau iOS 4.3 pentru iPhone 3GS cu iOS 4.1. Nu stiu ce trebuie sa fac si cum sa procedez! HELP ME PLEASEEEE!!! FUNDA

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai de ce vrei 4.3 si nu 6.1.3. Deoarece 6.1.3 e ultima versiune pentru 3gs.
Insa ultima versiune pe are poti sa faci jailbreak e 6.1.2! Asa ca grija mare.

| KyTz99 explică (pentru sltlp):

Dar daca iau 6.1.3 / 6.1.2 pot descarca jocurile care necesita iOS 4.3 sau 5 sau etc? Si nu prea le am cu jailbreak sau chestiile alea.

| sltlp a răspuns (pentru KyTz99):

Da. Ba chiar potisa descarci mai multe. Jailbreak e daca vrei jocuri sau aplicatii care original costa, si tu le iei gratis, asta e jailbreak.

| KyTz99 explică (pentru sltlp):

Ok. Am inteles. Dar tot nu stiu de unde sa iau alt iOS.

| sltlp a răspuns (pentru KyTz99):

Pai instalezi itunes. Si dai din itunes sa faci update la telefon. Astepti, ca o sa dureze pana termina si gata.