| mrBean008 a întrebat:

vreau sa-mi iau un procesor intel-i5 2500k (sandy bridge) si o placa de baza pentru el intr 600-750ron.Nu ma pricep la faza cu voltajul memoriilor. Poate cineva sa-mi explice cum sta treaba cu voltajul, la ce ajuta si pentru procesorul care mi-l iau ce voltaj ar trebui sa aiba(optez deocamdata pentru 4gb).

ps:daca conteaza, placa video pe care o vreau este geforce gtx560.

2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu prea conteaza voltaju la memorii totusi cu cat e mai mic cu atat e mai bun...cu cat are mai mare voltaju cu atat consuma mai mult