| Byscu a întrebat:

vreau si eu un anti'virus bun! ce imi recomandati? fara licenta daca se poate >:"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procedeaza logic: intra pe pagina web unde sunt testate programele antivirus si alege varianta free cea mai bine situata in teste:

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/mayjun-2012/

Dupa cum se observa, AVG Free Antivirus se situeaza cel mai bine in testul protectie, iar daca vrei o suita gratuita antivirus+firewall, cel mai bine se situeaza ZoneAlarm.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu am Avira si sunt multumita

| xgaming31 a răspuns:

Avira

| DjYeti a răspuns:

Avast! Free Antivirus : http://www.avast.com/free-antivirus-download
Eu folosesc Internet Security dar sub licienta

| Byscu explică (pentru DjYeti):

Si licente gasesc si pe net? sau numa din magazin?

| DjYeti a răspuns (pentru Byscu):

Din pacate nu, toate au fost banate de catre avast! si nu poti face nimic doar sa cumperi. eu il instalez 30 de zile, il sterg si apoi il reinstalezlaughing

| Smartulet a răspuns (pentru Byscu):

Daca vrei sa scapi de virusi, adware, malware, toolbar-uri care nu se dezinstaleaza, curatare browsere si registri... iti recomand YAC antivirus, eu il folosesc de aproape 1 an de zile si nu mai am probleme cu virusii.
Partea buna la YAC este ca e 100% gratis, nu trebuie cumparat si nu expira.
Daca te hotarasti sa il incerci il poti descarca de aici http://goo.gl/G8orkA

Succes!

| christianlaroka a răspuns:

Avast si iti faci licenta gratuita un an, aceasta licenta este pentru a testa antivirusul. Avira este slabut. Daca vrei mai multe detalii da-mi mesaj. Bafta

| pisikutzza22 a răspuns:

Malwarebytes pe mine ma ajuta eficient

| robiolic a răspuns:

Lasa prostiile astea avast si avira si stiu eu ce...
Scoateti Microsoft security essentials.
este cel mai bun pentru windows, nu mai bun ca cele care le cumperi dar pentru un antivirul free e super.
P.S: si eu il folosesc.

| Eygey a răspuns:

Avast, Avira.

| Rubikon96 a răspuns:

Eu am antivirus AVAST. cred ca este cel mai bun.