| Gabi133737 a întrebat:

Bună ziua,
Am nevoie de ajutorul cunoscătorilor să vină cu o părere:
Sunt din Cluj, lucrez de 5 ani jumătate din care 4 ani sunt în domeniul tehnic, IT support și orice ține de menținerea unui sediu în vederea tehnologiei și aparaturilor, iar acum de 1 an fac parte dintr-o echipă globală de infrastructură la o firmă mare având în "cârcă" circa 80000 device-uri pentru care ofer suport când vine vorba de o problemă regională, globală, în general probleme care afectează mai mult de un om/device.
Nu am o facultate terminată, ultima diplomă este bacalaureatul și am terminat Filologie- Intensiv Engleză. Mai merită să mă înscriu la o facultate de tip tehnic acum, iar dacă da, aveți vreo idee unde ar fi cel mai potrivit? (menționez că nu mă descurc cu matematica, nu s-a prins niciodată de mine decât strictul necesar, însă probabil aș putea să învăț dacă chiar este nevoie).
Cumva, pe viitor, îmi doresc să ajung înspre o poziție de cadru militar în domeniul tehnic, însă majoritatea sunt condiționate de prezența diplomei de facultate.
Mulțumesc frumos.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa ajungi cadru militar, atunci nu mai pierde timpul cu alte facultati si inscrie-te la o Academie Militara!

| 76843 a răspuns:

Daca vrei sa ajungi mai sus, diploma aia este absolut necesara.

| Gabi133737 explică (pentru 76843):

Ai vreo sugestie de facultate? Mi-ar plăcea să mă apuc de ceva ID, la distanță.

| 76843 a răspuns (pentru Gabi133737):

Pentru cadru militar în domeniul tehnic doar Academia militara pe inginerie. Care din pacate, nu se face la ID ci numai cu prezenta fizica. Si cred ca e e doar la Bucuresti. Dar mai intereseaza-te, poate mai sunt si in alte orase.