| neluion69 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi, cine imi poate spune de ce am culorile prea stridente la windows?! Am in windows vista ultimate instalat, inainte am avut xp sp3 si nu era asa.Am incercat din monitor sa reglez culorile dar nu merge.Am o place video catalyst de 512mb.Ma puteti ajuta?! Dau Funda! Stima!

Răspuns Câştigător
| PogChamp a răspuns:

In mod normal, daca are driverii instalati ar trebui sa fie in bara din dreapta un program dedicat placii video. Daca nu incearca din control panel de la display options.

5 răspunsuri:
| PogChamp a răspuns:

Incearca sa setezi contrastul folosind software-ul placii video.

| neluion69 explică (pentru PogChamp):

Si cum ajung acolo la setarile placii video?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru neluion69):

Contrastul il setezi din monitor, exact ca la televizoare, din meniu.

| neluion69 explică (pentru PogChamp):

Nu merge si pace buna, deci desktopul este de culoare roz si sageata tot si cand intru pe google tot asa, dar sunt niste culori tari ca nu ma pot uita la ele.Eu am avut placa video de 128 si s-a dus si am pus una de 512, e posibil sa nu fie compatibila placa video?! Habar nu amce sa-i mai fac.

| PogChamp a răspuns (pentru neluion69):

Si eu am avut problema cu desktopul, era de la faptul ca, din cauza prafului, placa video s-a supraincalzit si scurt-circuitat. E posibil ca placa video sa fie stricata daca o da in alte nuante, din nefericire. Incearca sa o cureti dar nu cred ca mai e buna daca deja nu mai poate reda culorile potrivite.

| PogChamp a răspuns (pentru neluion69):

In mod normal, daca are driverii instalati ar trebui sa fie in bara din dreapta un program dedicat placii video. Daca nu incearca din control panel de la display options.