| Tiberiu0123 a întrebat:

Buna ziua, am o problema cu Instagram-ul, am dat follow azi dar nu mult si acum imi spune asa
Spune-ne daca am facut o greseala și zice ok și spune-ne, cam câte ore/zile dureaza aceasta chestie, m-am uitat la cont și îmi zice 0 restricție, pana dispare definitiv sau cate zile sa nu mai dau follow...

4 răspunsuri:
| Justme111 a răspuns:

Instagramul are niște "reguli" când vine vorba de follow, unfollow, like, comment. Contează câte dai pe minut, pe oră, pe zi. Dacă ai dat prea mult follow, unfollow, comment etc, el te poate restricționat pentru câteva ore, 24h, 48h sau mai multe zile, până la 1-2 săptămâni. Pare banal însă așa e. Nu ar trebui să depășești numărul de 200 de follow/unfollow pe zi.

| Tiberiu0123 explică (pentru Justme111):

Și spui sa nu mai dau follow vreo câteva luni? Și dacă eu dau follow după câteva luni și problema persista ce fac?

| Justme111 a răspuns (pentru Tiberiu0123):

Nunu. Zic că nu trebuie să depășești limita zilnică impusă de Instagram. Încearcă să dai maxim 100, 100 si ceva de follow sau unfollow zilnic. Cu limita asta, nu vei mai fi restricționat. De câte ori întreci limita, vei fi restricționat, nu ai ce face decât să te limitezi.

| Tiberiu0123 explică (pentru Justme111):

Și la o luna se reseteaza follow sau la doua luni sa revină la normal ca nu stiu mai exact cum procedează ei, ca am dat follow la o persoana si cand am vrut sa dau la a doua mi-a apărut restricția aceea