| almaz a întrebat:

am primit de la munca un telefon Samsung Galaxy j3 nou de la Vodafone, pe abonament... ca cu ei societatea noastra are contract. (cu Vodafone)... azi dimineata l-am gasit telefonul cu displayul spart, am vreo sansa sa mi-l repare ei pe garantie sau nu?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Deteriorarile fizice NU intra sub incidenta garantiei, dimpotriva: scot aparatul din garantie.
In timpul garantiei, daca se sparge ecranul si platesti reparatia, atunci garantia va ramane valabila pana la sfarsitul ei normal, dar DOAR daca reparatia se face intr-un service autorizat de producator.