| localhost a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare: Cum pot scrie de la tastatura cu majuscule fara sa apelez la "Character Map" din windows?
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Activezi Caps Lock.

| gabor_8975 a răspuns:

Tii apasat pe shift
sau apasa pe caps lock

| bebitzu a răspuns:

Daca am inteles bine intrebarea cred ca raspunsul e : Cu butonul Caps Lock, daca nu am inteles ce ai vrut sa zici probabil ca o sa ti se para amuzant big grin

| localhost explică:

Stiu si eu faza cu "CapsLock"
Poate ca nu am fost eu prea explicit dar cum scrii "masina" dar cu majuscule "maşină" dar fara sa folosesti "Character Map".

| Simona a răspuns:

Apasa caps lock

| Anonim134 a răspuns:

Click pe ''caps lock.''. asta?'' Num'', ''Scroll lock'' funda?

| Adelina04 a răspuns:

Caps Lock

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Ori apesi pe caps lock ori ti apasat pe shift si pe litera in aclesi timp... funda?

| istoc2010 a răspuns:

Apasa tasta Caps Loook sau tinand shift apasat si litera care vrei sa fie majuscula.

| BlueSummer a răspuns:

Trebuie mai intai sa apesi pe "Caps Lock" din stanga tastaturii, langa litera A. Sper ca te-am ajutat!