| Aris22 a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o intrebare pentru cunoscatorii in acest domeniu bineinteles. Pot cumpara in momentul de fata un Samsung S22 Ultra Burgundy 12gb/256gb sau un Samsung S24 Ultra Titanium Violet 12gb/256gb si nu stiu pe care sa il aleg. Diferenta de pret dintre cele doua este de circa 400 de euro. Pe mine sincer sa fiu nu ma intereseaza procesoarele lor Snapdragon gen 1 si gen 3 sau faptul ca unul e din titaniu iar altul din aluminiu. Mie imi plac pentru culorile care le au si cum arata ca design, pentru faptul ca au amandoua S-Pen si tot tind spre Samsung S22 Ultra deoarece are camera Selfie mult mai buna decat S24 Ultra cam atat. Dupa experientele voastre care m-ati sfatui sa il cumpar din cele doua? Precizez si faptul ca m-ar interesa si pentru a filma video.

3 răspunsuri:
| AdrianGht a răspuns:

Buna seara!
Eu as alege S24 Ultra pentru ca tehnologia avanseaza destul de repede si clar sunt diferente mari intre ele.
Mai ales pe partea video trebuie mereu un telefon cat mai nou pentru a fi in top pe partea asta.
Ai aici pretul la S24 Ultra https://l.profitshare.ro/l/13736188,de asemenea iti las un cod de reducere valabil pentru aproape orice comanda pe site: VU2AATJJ
codul se introduce inainte de finalizarea comenzii in sectiunea cosul meu apasand pe "Ai un voucher, cupon de reducere sau card cadou? Click aici sa-l introduci."
Ar mai fi mult mai bun pentru video un iphone 16 pro. Asta am ales eu pentru video. Am dat precomanda pe pc garage si astept sa ajunga. ( pret iphone 16 pro - https://l.profitshare.ro/l/13736190 )

Spor!

| sierra1 a răspuns:

Aici depinde DOAR de câti bani vrei să cheltuiești. Ambele sunt bune.

Ps al 2 lea nu are cameră selfie mai slabă ca primul, doar are o rezoluție utilă. (unde dreak pui tu poza ta selfie de 40Mpx?)

| Aris22 explică (pentru sierra1):

Probabil asa e si ca ai dreptate, chiar nu stiu ce sa spun din moment ce nu am detinut inca niciunul din aceste doua modele. Nu e vorba de bani, dupa cum am precizat diferenta nu e una mare pentru Austria doar 400 de euro care pentru austrieci sunt ca si cum ar fi 400 de lei pentru noi romanii. Oare care ar fi mai util din ele avand in vedere ca pe mine ma intereseaza filmarile cu telefonul, pozele selfie, jocurile gen puzzle si need for speed no limits si videoclipurile+muzica de pe YouTube si filme pe Netflix