| DtMary a întrebat:

Buna ziua, am telecomanda universală ELWORLD, as dori un cod pentru televizor EVOTEL,, nu găsesc nici pe google coduri la televizor si nici la telecomanda sa se potrivească sa pot umbla in meniul televizorului

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara o telecoanda originala pentru a intra in meniu!
Telecomenzile "universale" au doar putine functii comune (daca sunt macar partial compatibile), gen: pornire/oprire, schimbare canal, volum.
Citeste si noteaza MODELUL EXACT a televizorului (vezi eticheta de pe spatele TV-ului) si comanda-ti o telecomanda perfect compatibila aici:
https://telecomanda-tv.ro
Daca nu gasesti modelul exact, atunci suna-le telefonic si te vor ajuta (foarte amabil) sa gasesti o telecomanda perfect potrivita pentru televizorul tau.
(eu am comandat deja zeci de telecomenzi de la ei si toate functioneaza perfect)