| LinseLucica a întrebat:

Buna ziua am un televizor telefunken in partea stanga de jos imi apare permanent un dreptunghi in care sunt afișate reclame acoperă imaginea de jos nu m-ar deranja reclama in sine, dar nu mai dispare asta se intampla cand ma uit pe emisiunile de la cablu pe Netflix sau celelalte canale online nu apare.e supărător. trebuie să stau tot timpul cu telecomanda in mana
Stie cineva vreo solutie?
Va multumesc
Lucia

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vezi, pe site-ul producatorului (de pe calculator! ), daca nu gasesti un soft (firmware) pentru modelul tau de TV!
Daca da, descarca-l, copiaza-l pe un stick USB (proaspat formatat cu FAT32). Introducand stick-ul in TV, dupa repornirea TV-ului se va incarca noul soft, "curat".

| LinseLucica explică (pentru Bula):

In primul rand, mulțumesc pentru raspuns...
Problema e, nu am computer, numai telefon mobil si problema cea mai mare e ca nu as sti sa fac ceea ce m-ai sfătuit...
Dacă l-aș reseta, nu ar dispărea problema?
Mulțumesc pentru eventualul raspuns

| Bula a răspuns (pentru LinseLucica):

Poate, daca are asemenea posibilitate.
Incearca sa scoti TV-ul din priza pentru vreo 2 minute.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimba televizorul o fi defect