| Ciprii19 a întrebat:

As avea o intrebare, am 2 subwoofere cu putere 8 (semn copita), cati W sunt?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Ce treaba au Watti cu Ohmii? Pot sa aiba 8 ohmi si 500 W, sau 8 ohnmi si 1 watt, deci...
Ia da din copita si pune-te pe citit!

| LinxCont a răspuns:

Trebuie cautate pe net difuzoare la fel sau asemanatoare, cu acelasi diametru si in general vor avea aceeasi putere. Pentru mai multa siguranta, de exemplu daca difuzorul are 30cm diametru si nu gasim pe net difuzoare identice ca sa aflam puterea exact, cautam mai multe subwoofere cu acelasi diametru - 30 cm si alegem cea mai mica putere din toate difuzoarele gasite.