| asbif a întrebat:

As avea o intrebare: Cum se numeste acel cablu care face legatura intre 2 boxe adica acela care transmite curent de la o boxa la alta. Cred ca ii din cupru sau nu stiu si unde as gasi pe net.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zice cablu de legatura din cupru, nu prea stiu sa aiba o denumire specifica!

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e nevoie neaparat de un anumit tip, decat daca e vorba de putere mare!

La magazinele de / cu electrice, poti gasi cablu audio cu rosu si negru, sau translucid, de culoare coniacului, de diferite sectiuni, dupa caz! Sau in cel mai rau caz, poti folosi si cablu obisnuit, simplu si subtire, alb, la metru, din cel asemanator cu cel folosit la majoritatea aparatelor electrice casnice!