| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cer o parere in legatura cu jocul sims 3. Pentru cei care il au si l-au folosit mai mult, dar si alte pareri sunt binevenite. Considerati ca performanta jocului este influentata foarte mult de windows-ul pe care il aveti?
Si daca da, atunci care windows ar fi cel mai recomandat sa il am instalat?
Eu imi voi cumpara un alt calculator in curand si deocamdata inca pe acesta am windows XP, pe care din pacate nu merge aproape deloc. Grafica e foarte proasta, dar daca o setez dupa preferintele mele performanta scade si mai mult si si asa nu merge mai deloc. Se opreste des in timpul rularii si alte inconveniente.
Iar ca spatiu calculatorul meu este aproape gol, deci nu se pune problema ca din cauza ca ar fi prea inacarcat nu ar merge.
Revenind la intrebarea initiala, considerati ca influenteaza windows-ul cumva jocul in mare masura?
Multumesc de timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Posibil sa fie si din cauza windows-ului dar cel amai mult este influentat de performatele PC-ului tau.Asta e un site http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx unde poti sa srii numele jocului iar el iti spune daca PC-ul tau poate duce jocul. Oricum eu iti recomand la noul PC windows 7

3 răspunsuri:
| ScheißeBeMine a răspuns:

Si mie mi se intampla asta pe laptopul vechi pe care am windows 7... mie imi place jocul dar daca ar merge bine ar fi perfect
Am mai dat si banii degeaba pe sims 3 si sims 3 showtime worried
Incearca pe noul calculator si vezi cum iti merge big grin

| YahooMail a răspuns:

Eu nu cred ca windowsul afecteaza jocurile. Doar daca nu este potrivit pentru calculatorul tau. Adica daca ai 4GB ram si ai Windows XP este o mare greseala.

Bafta.

| Clllaudiaa a răspuns:

Da il influenteaza. Incearca cu windows7