| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa fac un curs SQC despre baze de date.Cine a facut acest curs sa ma ajute cu niste informatii.Am gasit acest curs, este bun? Nu as vrea sa-l fac degeaba:
https://www.absoluteschool.net/......ri-sql.php
Vreau sa fac acest curs deoarece am observat ca angajatorii cauta oameni in acest domeniu si este si banoasa.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

SQL este un limbaj de programare declarativa (fata de C sau Java care sunt limbaje de programare imperativa - bine, in Java exista mai nou si elemente de programare declarativa). Daca nu ai mai facut programare pana acum (nu ai bazele) s-ar putea sa nu te alegi cu mare lucru din curs (= nu vei intelege). Bine, daca faci curs si iei diploma poate reusesti o intrare pe ceva testare manuala intr-o firma - depinde de cat de mult intelegi din curs si de cat de tare te testeaza la interviu.