| catalin542000 a întrebat:

Buna ziua. Cum imi dau seama daca o viteza de net de x Mbps este buna sau nu? Adica care este media la noi in tara sau la ce va raportati cand mai vad eu pe net spre exemplu cum ca viteza de 100Mbps este foarte buna?
Este vreun barem ceva sau e foarte buna din ce punct de vedere sau cum iti dai seama ca este buna ca eu sunt invatat cum mai aud ca net de 1Gb, 2Gb si in cazul asta stiu ca ar veni vreo 1000Mbps, 2000Mbps si la astea Mbps mi se par viteze foarte bune dar la 100Mbps mi se pare enorm de mic dar totusi lumea spune ca este viteza foarte buna si nu imi dau seama de ce sau nu stiu sa apreciez corect viteza de net. Poate ma lamuriti voi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru România 100M e puțin având în vedere că Digi da lejer 200m garantat la cea mai mica viteză.

| sierra1 a răspuns:

Ce abonament de net ai plătit?

| Daktary a răspuns:

Salut pentru viteza de download sau de upload in Mbps calculezi XMbps x 0, 125:
58Mbps x 0, 125 = 7, 25 MB/s
100Mbps x 0, 125 = 12, 5 MB/s