| qRazvII a întrebat:

Bună ziua!
Doresc să achiziționez un laptop de gaming, bugetul este de 3000-3300 lei, dacă puteți să mă ajutați cu niște recomandări, calitate-preț să fie ok.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Laptopul este o unealta profesionala multa prea scumpa si total inadecvata pentru joculete (gaming).

Laptopul este destinat oamenilor care profeseaza si au nevoie sa care munca cu ei (ex: ingineri, arhitecti, economisiti, directori, contabili, avocati, juristi, traducatori sam), nefiind un obiect indicat sau recomandat pentru joculete.

Pentru joculete exista PC-urile!

| ninuku a răspuns:

Uite pe eMAG la laptopuri pentru gaming si te incadrezi la pret.
https://www.emag.ro/......top+gaming

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

TUF dar nu știu dacă se încadrează în preț.

| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......ite-black/

Mai bine de atat nu gasesti in banii acestia.
Are o racire acceptabila, plus ca procesorul se incalzeste destul de putin.

Ar mai fi un model tot de la Asus, dar are doar 8GB RAM, mult prea putin pentru zilele noastre in general...

Nu recomand sa iei alt brand, precum mai accesibilele Acer Nitro, pe care le gasesti adesea la pret mai bun (nu neaparat acum).
Nu au racirea (si nici constructia) atat de buna.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită sa dai atîtia bani pe un laptop, da l naibii, ia-ti o consola playstation si ai la jocuri