| Parje_Nelu_1982 a întrebat:

Bună ziua, mă scuzați am o întrebare legată de tableta Lenovo, la prima pornire îmi arătă pe ecran să introduc o parolă.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu este normal. Poate este prima pornire pe care o faci tu dar e posibil tableta sa fi fost folosita/parolata de altcineva inainte.

Verifica dupa model cum se face un factory reset la power-on - o combinatie de power + volume up/down te baga intr-un mod special de unde poti rade tot. Cauta fix dupa model, cum ziceam.

| CdeMetal a răspuns:

E cumparata la mana a doua?
Daca da, nu cred ca o poti debloca decat cu parola de la cel care a avut-o inainte sau ducand-o la cineva care se pricepe
Tabletele si telefoanele noi pastreaza conturile chiar si dupa factory reset, asa ca probabil ca cel care a avut-o a crezut ca il poate sterge asa